İptal, İade ve Değişim Şartları

 

DEĞİŞİM VE GARANTİ

4077 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun ve bu Kanun’a dayanılarak yürürlüğe konulan Garanti Belgesi Uygulama esaslarına Dair Yönetmelik uyarınca T.C. Sanayi ve Ticaret Bakanlığı Tüketicinin ve Rekabetin Korunması Genel Müdürlüğü

1-Garanti süresi; malın tüketiciye teslim tarihinden itibaren başlar ve en az iki yıl ve/veya yönetmelik listesindeki ölçü birimi ile tespit edilen değer kadardır. Garanti süresinin başka bir ölçü birimi ile belirlenmiş olması halinde, malın üzerinde bu ölçü biriminin tespitine yönelik bir düzeneğin bulunması veya yapısının bu değerin tespitine uygun olması gerekir. Aksi halde garanti süresinin 2 yıl olduğu kabul edilir. Malın arızalanması durumunda, tamirde geçen süre garanti süresine eklenir.

2-Yönetmelik listesinde yer alan Malların bütün parçaları dahil olmak üzere tamamı, bayii acentesi, temsilciliği, ithalatçısı veya imalatçının garantisi kapsamındadır.

3-Malın garanti süresi içerisinde arızalanması durumunda tamirde geçen süre garanti süresine eklenir. Malın tamir süresi en fazla 30 iş günüdür.Bu süre mala ilişkin arızanın servis istasyonuna, servis istasyonunun olmaması durumunda malın satıcısı, bayii acentesi temsilciliği ithalatçısı veya imalatçısı-üreticisinden birisine bildirim tarihinden itibaren başlar. Malın arızasının 15 gün içerisinde giderilememesi halinde imalatçı-üretici veya ithalatçı; malın tamiri tamamlanıncaya kadar, benzer özelliklere sahip başka bir malı tüketicinin kullanımına tahsis etmek zorundadır.

4-Malın garanti süresi içerisinde, gerek malzeme ve işçilik gerekse montaj hatalarından dolayı arızalanması halinde işçilik masrafı, değiştirilen parça bedeli ya da başka herhangi bir ad altında hiçbir ücret talep etmeksizin tamiri yapılacaktır.

5-Tüketicinin onarım hakkını kullanmasına rağmen malın;

a) Tüketiciye teslim edildiği tarihten itibaren, belirlenen garanti süresi içinde kalmak kaydıyla, bir yıl içerisinde; aynı arızanın ikiden fazla tekrarlanması veya farklı arızaların dörtten fazla meydana gelmesi veya belirlenen garanti süresi içerisinde farklı arızaların toplamının altıdan fazla olması unsurlarının yanı sıra, bu arızaların maldan yararlanamamayı sürekli kılması,

b) Tamiri için gereken azami süresinin aşılması,

c) Firmanın servis istasyonunun, servis istasyonunun mevcut olmaması halinde sırayla satıcısı, bayii, acentesi temsilciliği, ithalatçısı veya imalatçı-üreticisinden birisinin düzenleyeceği raporla arızanın tamirinin mümkün bulunmadığının belirlenmesi durumlarında tüketici malın ücretsiz değiştirilmesini, bedel iadesi veya ayıp oranda bedel indirimi talep edebilir.

6-Malın kullanma kılavuzunda yer alan hususlara aykırı kullanılmasından kaynaklanan arızalar garanti kapsamı dışındadır.

7-Garanti Belgesi ile ilgili olarak çıkabilecek sorunlar için Sanayi ve Ticaret Bakanlığı Tüketicinin ve Rekabetin Korunması Genel Müdürlüğü’ne başvurabilir.

İADE

umaybebek.com.tr'den aldığınız ürünü, teslimat tarihinden itibaren 7 iş günü içerisinde faturanız ve iade takip numaranız ile iade edebilirsiniz.

* Faturasız ve kutusuz ürünlerde iade yapılamamaktadır.

* İade etmek istediğiniz ürünü göndermeden önce, fatura ile gönderilen iade formunu doldurmanız veya müşteri hizmetlerini arayıp “iade talebi oluşturarak” “İade Formu” doldurtmanız gerekmektedir. Bu formu doldurttuğunuzda size “İade Takip Numarası” verilecektir. (Bu form 385 Sayılı vergi Usul Kanunu Genel Tebliği uyarınca zorunludur.)

İADE ŞARTLARI:

1. İadeler mutlak surette ürünün orijinal kutusu ya da ambalajı ile birlikte yapılmalıdır. Montaj edilen ürünlerde ürünlerin monte edilmemiş olması zaruridir. Koli ile gönderilen ürünlerin kolilerinin hasar almamış olması, vakumlu gönderilen ürünlerin vakumlu gönderilmesi zorunludur.

2. Orijinal kutusu/ambalajı bozulmuş (örneğin: yeniden kapatılamaz, yırtık, vs.)tekrar satılabilirlik özelliğini kaybetmiş, monte edilmiş/kurulmuş, başka bir müşteri tarafından satın alınamayacak durumda olan ürünlerin iadesi kabul edilmemektedir.

3. İade etmek istediğiniz ürün ile birlikte sizdeki tüm kopyaları ile faturanın aslı ve iade takip numaranızı göndermeniz gerekmektedir.

4.Ürün iadelerinde havale ve kredi kartı ile verilen 300₺ altı siparişlerde teslim tarihinden itibaren 7 gün içinde kargoya teslim edilmesi halinde kargo ücreti firmamıza aittir.İade kargoların anlaşmalı olduğumuz kargo ile gönderilmesi zaruridir.

5. Kargonuzun paketi zarar görmüş ise lütfen paket hasarı sebebiyle almadığınıza dair tutanak tutturarak teslim almayınız.

ÖZEL ÜRÜNLER İÇİN İADE ŞARTLARI:

1. Ambalajı açılmış hijyenik ürünlerde hiçbir şekilde değiştirme ve iade yapılmamaktadır.

2. Hijyenik ürünlerde ürün koruma bandı olduğu müddetçe iade alınabilir.

İADE İŞLEMLERİ:

Gelen ürün öncelikle Merbaby.net Satış Sonrası Hizmetler Servisi tarafından incelenir. Yukarıdaki şartlara uygun ise iade işlemi başlatılır. İade onaylandığında, yasal süre olan 10 iş günü içerisinde ürün ücreti kredi kartınıza iade edilir. Bu süre fabulinus.com.tr’nin iade ettiğiniz ürünü teslim almasıyla başlar.

İPTAL

Sipariş verdiğiniz ürünleri kargoya teslim edilene kadar site üzerinden hiçbir ek işlem yapmadan ve mazeret göstermeden iptal edebilirsiniz. Fatura kesilip kargoya verilen ürünler için İPTAL süreci başlatılması gerekmektedir.